Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

vakitsizhoroz.com

TİMUÇİN ESEN ”MÜSLÜM” FİLMİ HAKKINDA ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI

KÜLTÜR & SANAT

TİMUÇİN ESEN ”MÜSLÜM” FİLMİ HAKKINDA ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI

Müslüm filmiyle 2018’in en çok ses getiren oyuncularından biri olan ve GQ Men Of The Year 2018’de Yılın İkonu seçilen Timuçin Esen, Müslüm Gürses rolüyle ilgili, “Bu bir taklit olmasın istedim” dedi.

Esen, Müslüm Gürses rolü hakkında, “Zor bir sınavdı benim için” dedi. 45 yaşındaki oyuncu, Müslüm Gürses rolü hakkında şunları söyledi:

“Riskli bir şeydi ama o yüzden de beni heyecanlandırdı. Bu meslekte böyle riskli roller her zaman insanın karşısına gelmiyor. Gelince biraz korkmadan girmek gerekiyor ki mesleğin zirvesine varabilesin. Çuvallamak da mümkün tabii ama duruma öyle bakmıyorum ben. Çuvallamak diye bir şey olamaz. Sonuç, ürün olarak olabilir belki ama o süreç, doğru hamleleri yapıyorsan, gerektiği kadar ciddiye alıp, sıkı bir şekilde çalışıp gereken evrelerden geçiyorsan, çok zenginleştirici bir süreç her açıdan… Hele bu karakter özelinde… Güzel bir insan çünkü anlatmaya çalıştığımız. Onunla böyle çok derinden bir ilişkiye girmeye çalışmak, insanın kendisine de bir çeki düzen vermesi gerektiğini hatırlatıyor. Bir sürü şeyi sorgulamaya başlıyorsun sen de kendi içinde.”

Müslüm rolü için gitarı bir kenara bırakıp bağlama çalmaya başlayan, filmde eğreti durmasın diye bağlama dersi de alan ünlü oyuncu, “Bu müziği söyleyebilmek, anlayabilmek için iyi kötü çalabilmek gerekiyor bağlamayı. Filmde elimde bağlamayla hiç sahne olmasaydı da yine onu yapacaktım yani. Benim için esas kilit şey, Müslüm Gürses’in aslında bir türkücü, bir tükü sevdalısı olduğunu keşfetmek oldu her şeyden önce. Bir türkü dünyasına soktum ben de kendimi. Onun dönemini düşünürken şunu anladım: O aslında bir türkücü ama başka müziklere girmek zorunda kaldı, hepimizin başka başka şeyler yapmak zorunda kaldığımız gibi” şeklinde konuştu.

Continue Reading
Yorum Yapn

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in KÜLTÜR & SANAT

To Top