Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

vakitsizhoroz.com

OKTAY İNCİ YAZDI… SON YOLCU ALEYNA TİLKİ OLDU!

Köşe Yazıları

OKTAY İNCİ YAZDI… SON YOLCU ALEYNA TİLKİ OLDU!

Son otobüs, perondan ayrıldı! Son gemi limandan kalktı! Son uçak pistten havalandı! Son tren gardan hareket etti!

Müzik sektörünün magazinle iç içe olan bölümünde bir devir kapandı, yeni ve bambaşka bir devir açıldı! Aynı durum, oyuncular için de yaşandı! Müzik konusunda eski devrin son temsilcisi ve kalkan otobüs, uçak, tren ve geminin son yolcusu Aleyna Tilki oldu!

Yaptıkları türlü türlü işler bir tarafa, Hülya Avşar’dan tutun Ebru Gündeş’e, Alişan’a, Seda Sayan’a, Hakan Altun’a, Sibel Can’a ve Gülben Ergen’e kadar her biri aslında birer magazin figürüdür. Daha da sayarsak; Deniz Seki, Yeşim Salkım, Seren Serengil, Ziynet Sali, İrem Derici, Hande Yener, Demet Akalın, Gülşen ve Bengü de magazin figürü isimler arasındadır. Erkek veya kadın, 5-10 yıl geriye giderek, aklınıza gelen tüm isimleri, yukarıda sayılan isimlerin içine katabilirsiniz.

Bu isimlerin ortak özelliği, Türkiye’de televizyon magazinciliğinin icad edildiği 90’lı yılların başından itibaren, sürekli olarak gündemde ve dolayısı ile ekranda olmalarıdır ve her biri kesintisiz, ayrı bir magazin figürüdür. Bu klasik devir kapandı ve bu isimlerle birlikte yolculuk eden son yolcu Aleyna Tilki oldu. Aleyna Tilki’nin müzik yolculuğu belki çok yeni ancak magazin dünyasındaki algısı, klasik devrin isimleri olarak saydığımız isimlerle birlikte anılacaktır.

Edis, Derya Uluğ, Simge Sağın gibi isimler, yeni nesil şarkıcıların ilk ve en yeni temsilcileri oldular ve bir anlamda tarihe geçtiler denilebilir. Aslında ne demek istediğimi, belli bir yaşın üzerinde olanlar çok net anladı.

Bir sonraki yazımda, diziler ve oyuncular dünyasındaki değişim rüzgarlarını kaleme alacağım…

Yorum Yapn

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Köşe Yazıları

To Top